دسته بندی خدمات

جوانسازی با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس
این روزها نام بوتاکس بسیار به گوش می‌رسد و افراد برای از بین بردن چین‌های موجود در صورت خود اقدام به تزریق آن می‌کنند. همراه ما باشید تا اطلاعاتی را در رابطه با این عمل در اختیار شما قرار دهیم.
جالب است بدانید که بوتاکس نوعی سم است به گونه‌ای که ورود بخش بسیار کوچکی از آن به بدن باعث مرگ حتمی فرد می‌شود، این سم خاصیت فلج‌کنندگی را نیز دارد اما امروزه می‌بینید که از این سم به عنوان درمان بیش از ۵۰۰ نوع بیماری استفاده می‌شود. این سم جدای از درمان بیماری‌ها به کمک کسانی که حساسیت زیادی بر روی چین‌های خود دارند نیز آمده است. در سال ۱۹۸۰ برای اولین بار بوتاکس جهت اصلاح لوچی چشم بر روی انسان بکار گرفته شد و سپس برای درمان اسپاسم پلک نیز مورد استفاده قرار گرفت. سرانجام در سال ۱۹۸۹ این دارو برای اصلاح چین‌و‌چروک‌های پیشانی مورد بهره برداری قرار گرفت. نهایتا در سال ۲۰۰۲ موسسه FDA که مهمترین موسسه نظارت بر غذا و دارو می‌باشد مجوز استفاده از بوتاکس برای رفع چین و چروک‌های پیشانی را صادر و تایید کرد.
همانطور که می‌دانیم احساسات و عواطف انسان با انقباض بیش از حد عضلات صورت به اطرافیان ارسال می‌شود که همین انقباض باعث ایجاد چین و چروک می‌شود. بوتاکس دقیقاً این ماهیچه‌ها را برای مدت کوتاهی از کار می‌اندازد. از این رو پس از گذشت زمان مشخص شده اثر آن از بین خواهد رفت و عمل تزریق بوتاکس بایستی به طور مجدد انجام شود.
بهترین جا برای تزریق بوتاکس پیشانی است، از همین رو چین‌های عمیق موجود بین دو ابرو را می‌توان به سادگی با انجام این عمل از بین برد. چین‌های ریز دور چشم نیز دومین جایی است که افراد برای انجام بوتاکس انتخاب می‌کنند. البته این روش برای قسمت‌های دیگری نیز استفاده می‌شود، یکی از آن موارد، تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابروهاست، باید توجه داشت که این کار بایستی توسط فردی با تجربه انجام شود تا نتیجه رضایت بخشی را در پی داشته باشد.

 

مهم‌ترین کاربردهای تزریق بوتاکس عبارتست از:
•    ممانعت از چین و چروک بعد از 20 سالگی و پیش از ورود به سنین بالاتر
•    بوتاکس ابرو برای درمان خط اخم
•    تزریق بوتاکس برای پیشگیری و درمان خطوط دور چشم
•    جوان سازی صورت با بالابردن ابرو (لیفتینگ ابرو بدون نیاز به جراحی)
•    تزریق بوتاکس برای درمان خطوط پیشانی
•    جلوگیری از تعریق زیاد زیر بغل و کف دست

 

تزریق بوتاکس می‌تواند پس از ۲۰ سالگی انجام شود و فرقی بین مردان و زنان وجود ندارد. خوشبختانه عوارض عمومی همچون مسمومیت و یا آلرژی بسیار نادر است، تنها برخی‌ افراد از ضعف شکایت می‌کنند که ظرف ۳ تا ۴ روز برطرف می‌شود. این عمل تنها در سه مورد عوارض دارد، تزریق بیش از اندازه، تزریق نابجا و انتشار دارو به نقاط اطراف که قابل پیش‌بینی‌ نیستند. علامت این‌ها در پیشانی و اطراف چشم موجب افتادگی ابرو، بینی و افتادگی پلک، در اطراف دهان افتادگی دو گوشه دهان و اشکال در غذا خوردن، و در گردن اگر عمیق تزریق شود موجب اشکال در بلع و صدا می‌گردد. اگر بیمار می‌خواهد که نتیجه بسیار خوبی از تزریق بوتاکس را شاهد باشد باید با پزشکی با تجربه مشورت کند. بیمار، پس از تزریق، نباید تا چهار ساعت دراز بکشد، محل تزریق را ماساژ ندهد و از کیسه یخ بر روی محل استفاده کند. بوتاکس هیچ گونه عارضه‌ای برای پوست ندارد و معمولا بعد از ده روز تأثیرات آن در پوست قابل مشاهده است. تزریق این ماده مفید در دور چشم‌ها می‌تواند باعث پرکنندگی پوست و از بین بردن چروک‌های سطحی آن شود. همچنین با فلج عضلات این قسمت می‌تواند مانع ایجاد خطوط عمیق در این ناحیه شود.

 

روش انجام تزریق بوتاکس
تزریق بوتاکس توسط متخصصین با تجربه و تیم پزشکی متبحر در کمتر از 10 دقیقه انجام می شود. تزریق با سوزن‌های بسیار ظریف و بدون نیاز به بی‌حسی انجام می‌شود و پس از ضد عفونی کردن پوست، تزریق طوری انجام می‌شود که بیمار می‌تواند بعد از تزریق، به فعالیت‌های روزمره‌ی خود نیز بپردازد. البته اثر تزریق، تا 2 ساعت بعد و طی 3 الی 5 روز به طور معمول و حداکثر تا 14 روز قابل مشاهده است. دوام تزریق بوتاکس تا 6 ماه ادامه دارد و بعد از طی این مدت، نیاز به تمدید مجدد وجود دارد.

 

چه کسانی نباید تزریق بوتاکس انجام دهند؟
•    خانم های باردار و شیرده
•    افراد دارای حساسیت به تزریق بوتاکس
•    افراد دارای بیماران قلبی
•    افراد دارای پوست خیلی ضخیم یا چیک و چروک عمیق
•    بیماران دارای نارسایی کلیوی
•    بیماران دارای بیمای عصبی عضلانی یا بیماران دارای بیماری روانی
•    مصرف کنندگان داروهای ضد انعقاد


    
در کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی دانژه، از بهترین و با کیفیت‌ترین مواد، از جمله بهترین مارک بوتاکس در ایران تحت عنوان دیسپورت «Dysport» برای رفع چین و چروک‌های پوستی و زیبایی استفاده می‌شود. به طوری‌که نظرسنجی‌های مراکز معتبر پزشکی و مطالعات اخیر در این حوزه، نتایج درخشان استفاده از این محصول برای متقاضیان تزریق بوتاکس را نشان می دهد.
تزریق بوتاکس در کلینیک تخصصی دانژه، با نظارت مستقیم متخصصان و پزشکان مجرب و بهره‌گیری از با کیفیت‌ترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات و فناوری‌های روز دنیا انجام می‌شود.